NOWE OBLICZE KONIAKOWSKIEJ KORONKI

Koronkowe serwety i obrusy podbiły świat już dawno, dziś pora na bieliznę…

Koronka koniakowska rozsławiła Koniaków już w XIX wieku. Teraz to szlachetne rękodzieło zaczyna odkrywać swoje nowe zastosowanie – w bieliźnie koronkowej.

Nasza kolekcja to połączenie tradycyjnego rzemiosła artystycznego z nowoczesnym designem, W naszej ofercie znajdziesz kultowe już stringi, delikatne topy oraz eleganckie zestawy plażowe, wszystkie wykonane z koronki koniakowskiej.

KORONKA KONIAKOWSKA

Koronka koniakowska to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji, która ma już ponad 200-letnią historię. Nasza koronka to dziedzictwo kulturowe, które jest pielęgnowane w Koniakowie przez kolejne pokolenia.

Dzięki swojej wyjątkowej delikatności i precyzji, koronki z Koniakowa zdobyły uznanie wśród miłośników rękodzieła artystycznego na całym świecie. Unikatowe bieżniki i serwety z koronki koniakowskiej zdobią ołtarze i stoły królewskie. Ich wyjątkowość docenili nawet królowa Elżbieta i Papież.

BIELIZNA Z KORONKI

Wykorzystanie koronki koniakowskiej do tworzenia bielizny wzbudziło wiele kontrowersji, ale jednocześnie stanowiło ważny krok naprzód dla tradycyjnego rękodzieła artystycznego.

Koronczarki z Koniakowa zyskały nową motywację do nauki i doskonalenia swoich umiejętności, a także możliwość eksperymentowania z nowymi wzorami i kolorami. Dzięki temu, koronka koniakowska pozostaje żywa i rozwija się.

Kobiety na całym świecie pokochały bieliznę z Koniakowa. Noszą ją dumnie i Amerykanki, i Japonki. Możesz ją mieć także Ty, na wyłączność.

POTWIERDZONA JAKOŚĆ

Za wyjątkowe wzornictwo zdobyliśmy wiele nagród i wyróżnień w kraju i za granicą

Nasza kolekcja prezentowana była m.in. na prestiżowej wystawie polskiego wzornictwa przemysłowego pt. „DESIGNED IN POLAND”, zorganizowanej przez Państwową Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Berlinie i Hamburgu we współpracy z Ambasadą Polski w Berlinie.

Eksponowaliśmy kornkową bieliznę również w Museum für Angewandte Kunst we Frankfurcie nad Menem w ramach „Miesiąca Kultury Polskiej we Frankfurcie nad Menem”, którego organizatorami byli Narodowy Bank Polski oraz Europejski Banki Centralny. Nasze stringi koronkowe zostały wyróżnione w kategorii „Nowa Tradycja” przez grupę ekspertów, w której skład weszli specjaliści, teoretycy i praktycy z dziedziny wzornictwa i projektowania, m. in.: Beata Bocheńska – założycielka Autorskiego Banku Projektów „Wzornik”, Agnieszka Jacobson-Cielecka – redaktor naczelna polskiej edycji „Elle Décoration”, Wiesław Kędzierski – redaktor naczelny „Dom & Wnętrze”, Anna Maga – kustosz kolekcji wzornictwa nowoczesnego Muzeum Narodowego w Warszawie, Hanna Wróblewska – wicedyrektor Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”.

Pisali o nas…